При прожарюванні 1 г. оксиду металу A в струмені водню виділилася така кількість води, яку можна одержати при повному окисненні 280 мл водню (н.у.). Визначте метал A, формулу його оксиду
- 18.07.2018 19:51
- Химия
Ответы и объяснения 1
V( Н2)=0.280 л
MexOy
2H2+O2=2H2O
n(H2)=V/Vм=0,28/22,4=0,0125 моль, n(H2O)=n(H2)=0,0125 моль, m(H2O)= n*M=0,0125*18=0,225 г
Так як валентність металу не вказана, використовуємо закон еквівалентів
m(МехОу)/M(екв)=m(Н2О)/M(екв), Мекв(Н2О)=9 г/моль, Мекв(О)=8 г/моль,Мекв(МехОу)-х г/моль
1/х=0,225/9, х=40 г/моль, це молярна маса еквіваленту оксиду, віднімаємо масу еквіваленту О (8) і маємо 40-8=32, такого металу немає, значить подвоюємо і одержимо 64. Це купрум. СuO
- 19.07.2018 05:12