Розрахувати об`єм повітря, необхідний для повного спалювання 10 л суміші що містить 20%етану 20% етену і решта ецетелену
- 24.07.2018 14:33
- Химия
Ответы и объяснения 1
V(сум) = 10 л
φ(С2Н6) = 20% або 0,2
φ(С2Н4) = 20% або 0,2
φ(С2Н2) = 60% або 0,6
Знайти:
V(пов) -?
V(C2H6) = V(сум)*φ(С2Н6) = 10 л*0,2= 2 л
V(C2H4) = V(сум)*φ(С2Н4) = 10 л*0,2 = 2 л
V(C2H2) = V(сум)*φ(С2Н2) = 10 л*0,6 = 6 л
2С2Н6 + 7О2 = 4СО2 + 6Н2О
З рівняння V(O2) = 3,5V(C2H6) = 3,5*2 л = 7 л
С2Н4 + 3О2 = 2СО2 + 2Н2О
З рівняння V(O2) = 3V(C2H4) = 3*2 л = 6 л
2С2Н2 + 5О2 = 4СО2 + 2Н2О
З рівняння V(O2)=2.5V(C2H2) = 2,5*6 л = 15 л
ΣV(O2) = 7 л+6 л+15 л = 28 л
φ(О2) = 0,21
V(пов) = ΣV(O2)/φ(O2) = 28 л/0,21 = 133,33 л
Відповідь: 133,33 л
- 25.07.2018 12:18