Обчисліть об'єм водню (н.у), який виділиться внаслідок взаємодії розчину оцтової кислоти масою 50 г з масовою часткою розчиненої речовини 10% і магнієм.
- 02.11.2017 20:01
- Химия
Ответы и объяснения 1
w=0,1
2CH₃COOH + Mg = (CH₃COO)₂Mg + H₂↑
m(a)=m(p)w масса кислоты
по уравнению реакции
V(H₂)/V₀ = m(a)/(2M(a))
V(H₂)=V₀m(p)w/(2M(a))
V(H₂)=22,4л/моль*50г*0,1/(2*60г/моль)=0,933 л
- 03.11.2017 11:14