Помогите пожалуйста !!Срочно! 1.Унаслідок взаємодії кисню масою 13,5г із сіркою утворився сульфур (6) оксид SO2 масою 27 г.Яка маса сірки згоріла під час
реакції? 2.У результаті згорання сірковуглецю CS2 витратився кисень масою 24г і утворилися карбон (4) оксид масою 11 г і сульфур (6) оксид масою 32 г .Складіть рівняння цієї реакції та обчисліть масу сірковуглецю ,що згорів. Прооошуу!!!
- 10.08.2018 00:25
- Химия
Ответы и объяснения 1
1. Пишемо реакцію
S + O2 = SO2
Рахуємо кількості відомих речовин
n(O2) = 13.5/32 = 0.421875 моль
n(SO2) = 27/64 = 0.421875 моль
Бачимо, що співвідношення коефіцієнтів відповідає співвідношеню кількостей речовин, значить додаткових обрахунків робити не треба. За рівнянням реакції сірки також 0.421875 моль. Рахуємо масу сірки 0.421875*32 = 13.5 г
Відповідь: 13.5 грам.
2. Пишемо реакцію
CS2 + 3O2 = 2SO2 + CO2
Порахуємо кількості всіх відомих речовин
n(O2) = 24/32 = 0.75 моль
n(CO2) = 11/44 = 0.25 моль
n(SO2) = 32/64 = 0.5 моль
Бачимо, що співвідношення коефіцієнтів відповідає співвідношеню кількостей речовин, значить додаткових обрахунків робити не треба. Біля сірковуглецю стоїть коефіцієнт 1. Також коефіцієнт 1 стоїть біля СО2, а так як СО2 є 0.25 моль, то і CS2 також 0.25 моль.
Рахуємо масу сірковуглецю 0.25*76 = 19 грам
Відповідь: 19 грам.
- 12.08.2018 00:26