Визначте масу суміші, що містить за нормальних умов: а) 100 мл Н2 та 80 мл СО; б)200 см (кубічних) СО2 та 0,3 м (кубічних) N2.
- 26.08.2017 17:10
- Химия
Ответы и объяснения 1
Дано
А)
н.у.
V(H2)-100 мл=0.1 л
V(CO)=80 мл = 0.08 л
найти m(см)-?
Решение
n=V /Vm , Vm =22.4mol/L
n=m/M ,M(H2)=1*2=2 g/mol, M(CO)=28g/mol
V/Vm =m/M
m(H2)=V*M(H2) / Vm=0.1*2 / 22.4 =0.009g
m(CO) = 0.08*28 / 22.4=0.1g
m(см) = m(H2)+m(CO)=0.009+0.1=0.109g
ответ масса смеси = 0.109 гр
Б)
дано
н.у.
V(CO2)=200cm3=0.2л
V(N2)=0.3m3 = 300 л
найти m(см)-?
n=V/Vm, Vm = 22.4mol/L
n=m/M ,M(CO2)=44g/mol , M(N2)=28g/mol
m= V*M / Vm
m(CO2) = 0.2*44 / 22.4=0.39g
m(N2)=300*28 / 22.4 = 375g
m ( см )=m(CO2)+m(N2)=0.39+375=375.39g
ответ m(см) = 375.39 гр
- 27.08.2017 08:26