Під час неповного термічного розкладу 25,25 г калій нітрату одержали 22,05 г твердого залишку.Визначте масу калій нітрату в одержаному твердому залишку
- 21.02.2018 02:41
- Химия
Ответы и объяснения 1
Примем массу не вступившей в реакцию соли за х г, тогда масса нитрата калия, которая вступила в реакцию = (25,25 - х) г, а массу образовавшегося нитрита калия за у г.
Примемо масу, яка не прореагувала за х г, тоді маса Калій нітрату, яка прореагувала дорівнює (25,25-х) г, а масу одержаного Калій нітрита за у г.
M(KNO3) = 101 г/моль
M(KNO2) = 85 г/моль
(25,25-х)г у г
2KNO3 => 2KNO2 + O2
202 г 170 г
Составляем систему уравнений: Складаємо систему рівнянь:
170*(25,25-х) = 202у
х + у = 22,05
Решив систему, получим, что х= 5,05 г, это масса нитрата калия, которая содержится в полученном твердом остатке.
Розв'язав систему, отримуємо, що х=5,05 г, це відповідає масі Калій нітрату в одержаному твердому залишку.
Відповідь/ Ответ: 5,05 г KNO3
- 22.02.2018 16:04