6. Об’єм водню, що виділяється в результаті взаємодії заліза масою 2,8 г з надлишком розбавленої сульфатної кислоти:
а) 3,36 л;
б) 2,24 л; в)1,12л
7. Запишіть рівняння реакцій, з допомогою яких можна здійснити перетворення:
Na → Na2O → NaOH → Na2CO3 → Na
8. Допишіть рівняння можливих реакцій:
1) K + H2O →
2) Al + C →
3) Cu + FeSO4 →
4) Fe + H2SO4 (конц.) →
9. Унаслідок узаємодії лужного металу масою 2,76 г з надлишком води виділився газ об’ємом 1,344 л (н. у.). Визначте метал.
10. Обчисліть масу магнітного залізняку, з якого одержали 5,6 т заліза в результаті відновлення карбон(II) оксидом, якщо масова частка Fe3O4 в руді становить 0,8 %.
- 05.06.2017 18:27
- Химия
Ответы и объяснения 1
6,Fe+H2SO4=FeSO4+H2
n(Fe) = m/M=2.8/56=0.05 моль
n(H2) = 0.05 моль,тогда V(H2) = n*Vm=0.05*22.4=1.12л в)
7, 4Na+O2=2Na2O
Na2O+H2O=2NaOH
2NaOH+H2CO3=Na2CO3+2H2O
Na2CO3+H2=2Na+H2CO3
8. 2K+2H2O=2KOH+H2
4Al+3C=Al4C3
Остальные реагировать не будут
9,2Me+H2O=Me2O+H2
m(Me) = 2.76. V(H2) = 1.344
n(H2) = V/Vm=1.344/22.4=0.06 моль, тогда количества метала будет 0,12 моль потому что его в 2 раза больше находим молярную массу металла, и потом по таблице Менделеева определим что это за металл
M(Me) = m/n= 2.76/0.12=23, это натрий Na
- 06.06.2017 04:32