СРОЧНО!!!
натрію масою 8,28 г розчинили у воді. яку масу ортофосфатної кислоти необходно витратити на нетралізацію добутого лугу
- 15.08.2017 07:24
- Химия
Ответы и объяснения 1
2Na +2H2O =2NaOH + H2
3NaOH+ H3PO4 = Na3PO4+3H2O
1. знаходим кылькысть натрыъ по формулы n = m/M n = 8,28/23 = 0,36 моль
2 знаходим кількість лугу за рівнянням
n =( 0,36*2)/2 = 0,36моль
3. знаходим кількість кислоти за другим рівннянням
n = (0,36*1)/3 = 0,12 моль
4. маса кислоти за формулою
m = n*M= 0,12 * 98= 11,76г
- 16.08.2017 15:47