Через розчин кальцій гідроксиду пропустили газ, що утворився під час спалювання 9,6 г вуглецю. Обчисліть масу утвореного осаду.
Барій оксид, маса якого 15,3 г, повністю розчинили у воді. Через утворений розчин пропустили карбон(IV)оксид до утворення білого осаду. Яка маса барій карбонату утворилася?
- 11.02.2018 15:48
- Химия
Ответы и объяснения 1
C + O2 = CO2
M(C)=12 г/моль
n(C)=9,6/12=0,8 моль
n(CO2)=n(C)=0,8 моль
Сa(OH)2 + CO2 = CaCO3↓ + H2O
n(СaCO3)=n(CO2)=0,8 моль
M(CaCO3)=100 г/моль
m(CaCO3)=100х0,8=80 г
BaO + H2O = Ba(OH)2
M(BaO)=153 г/моль
n(BaO)=15,3/153=0,1 моль
n(Ba(OH)2)=n(BaO)=0,1 моль
Ba(OH)2 + CO2 = BaCO3↓ + H2O
n(BaCO3)=n(Ba(OH)2)=0,1 моль
M(BaCO3)=197 г/моль
m(BaCO3)=197х0,1=19,7 г
- 12.02.2018 01:51