Визначте скільки за обємом ацетилену можна добути при взаємодії 56 кг карбіду кальцію водою,якщо вихід ацетилену становить 85 % порівняно з теоретичним виходом?
- 01.06.2017 06:08
- Химия
Ответы и объяснения 1
CaC₂ + 2H₂O → C₂H₂ + Ca(OH)₂
56 кг = 56 000 г
1 000 л = 1 м³
1) Определим теоретический выход ацетилена
М(СаС₂) = 40 + 12 * 2 = 64 г/моль
V(C₂H₂) = (56 000г * 22,4 л/моль * 1 моль) : (64 г/моль * 1 моль) = 19 600 л = 19,6 м²
2) Определим практический объём ацетилена
V(C₂H₂) = 19 600 л * 85 % : 100 % = 16 660 л = 16,66 м³
- 02.06.2017 05:41