1) Елемент головної підгрупи 5 групи утворює вищий оксид, масова частка Оксигену в якому – 74,07%. Визначте цей елемент, укажіть формулу вищого оксиду та леткої сполуки з Гідрогеном.
2) З допомогою алгоритму складіть характеристику Нітрогену за положенням у періодичній системі хімічних елементів.
- 24.09.2018 17:47
- Химия
Ответы и объяснения 1
1) формула оксида Э₂О₅ составим пропорцию
ω(Э) 100%-ω(О)=100-74,07=25,93%
ω(О) 74,07% - 25,93% ω(Э)
m(O) 16*5 - 2x m(Э)
2х=16*5*25,93/74,07=28
х=14 (азот)
- 25.09.2018 22:57