Обчисліть масу естеру, що утвориться в результаті взаємодії 22 г пропанової кислоти CH3
CH2 COOH і 11.5 г етану
- 15.07.2018 07:33
- Химия
Ответы и объяснения 1
Дано:
m(C2H5OH) = 11,5 г
m (CH3-CH2-COOH) = 22 г
найти: m (CH3-CH2-COOC2H5)
Решение:
22 г 11,5 г х г
CH3-CH2-COOH + C2H5OH = CH3-CH2-COOC2H5 + H2O
74 г 46 г 102 г
1) найдем вещество в недостатке: n = m\M
n (CH3-CH2-COOH) = 22 \ 74 = 0,3 моль (избыток)
n (C2H5OH) = 11,5 \ 46 = 0,2 моль (недостаток)
2) вычислим массу CH3-CH2-COOC2H5 (расчет по недостатку):
11,5 г – х г
46 г – 102 г
х = 11,5 г ∙ 102 г\46 г = 25,5 г
ответ: m (CH3-CH2-COOC2H5) = 25,5 г
- 16.07.2018 00:23