Знайти масу солі,яка утвориться при зливані розчину,що містить 39.2 г ортофосфатної кислоти і розчину,що міст. 44г NaOH.
- 15.11.2017 08:55
- Химия
Ответы и объяснения 1
Дано:
m(H3PO4) = 39.2 г
m(NaOH) = 44 г
m(Na3PO4) - ?
Решение:
H3PO4 + 3NaOH = Na3PO4 + 3H2O
n(H3PO4) = m/M = 39.2/98 = 0.4 моль
n(NaOH) = m/M = 44/40 = 1.1 моль
n(NaOH) = 0.36 моль по уравнению и находится в недоставтке
n(H3PO4) = 0.4 моль в избытке.
m(Na3PO4) = n*M = 0.36*164 = 59.04 г.
- 15.11.2017 21:07