При спалюванні 31,2 г. невідомої органічної речовини утворилось 53,76 л. карбон (IV) оксиду (н.у) і 21,6 г. води. Густина пари цієї речовини за киснем 2 , 44. Визначте молекулярну формулу речовини.
- 22.02.2018 18:39
- Химия
Ответы и объяснения 1
Это бензол C6H6 (M=78 г/моль=2.44*32): n C = n CO2 = 53.76/22.4 = 2.4 моль (28.8 г), n H = 2*n H2O = 21.6/18 = 2.4 моль (2.4 г); т.к. 28.8+2.4=31.2 г, значит неизв-е в-во - углеводород с простейшей ф-ой CH (M=13 г/моль) и истинной ф-ой C6H6: 78/13=6*(CH).
- 23.02.2018 07:46