У розчин оцтовоїкислоти масою 370г. помістити натрій гідрогенкарбонат. Внаслідок реакції утворився газ обємом 11,2л(н.у.). Визначте масову частку оцтової кислоти у вихідному розчині.
- 23.08.2017 22:46
- Химия
Ответы и объяснения 2
Образующийся газ CO2:
CH3COOH + NaHCO3=CH3COONa + H2O + CO2
Считаем количество вещества газа:
n(CO2)=11,2л / 22,4л/моль=0,5 моль
По уравнению: n( CH3COOH)=n(CO2) т.е.=0,5моль
Находим массу уксусной кислоты:
m(CH3COOH)=0,5моль * 60 г /моль=30г
Считаем массовую долю уксусной кислоты:
w(CH3COOH)=30г / 370 г=0,0811 или 8,11%
P.S. Вопросы в ЛС. Не забудь выбрать лучший ответ=)
- 25.08.2017 06:46