Визначте об*єм газу (н. у.)який виділяється внаслідокпрожарювання 250г технічного кальцій карбонату з масовою часткою домішок 15%
- 25.05.2017 06:10
- Химия
Ответы и объяснения 1
CaCO3=CaO+CO2
1)100%-15%=85%=0,85
2)250*0,85=212,5г - маса чистого кальцій карбонату
n=m/M
M(CaCO3)=100
n=212,5/100=2,125моль
за рівнянням видно, що кількість речовин скрізь однакова n(CaCO3)=n(CaO)=n(CO2)=2,125моль
V(CO2)=Vm*n
V(CO2)=22,4*2,125
V(CO2)=47,6л
Відповідь: виділиться 47,6 літри вуглекислого газу.
- 26.05.2017 03:17