ПОЖАЛУЙСТА РЕШИТЕ КТО ТО,!! ОЧЕНЬ НУЖНО!!!Визначте молекулярну формулу вуглеводню, якщо внаслідок спалювання 1, 12 г цього вуглеводню утворилося 1, 792 л вуглекислого газу (н. у.). і 1, 44 г води, а відносна густина його за гелієм дорівнює 28. (C8H16)
- 15.07.2017 18:41
- Химия
Ответы и объяснения 1
1.Знаходимо масу вуглеводню:m(CxHy)=DHe * 4=28*4=112
2.Знаходимо масу Гідрогену у воді за пропорцією:18 г H2O містить 2 г Гідрогену,
а 1,44 г ______x г, де х=2*1,44/18=0,16г(це така маса Гідрогену у речовині).
3.Тепер знайдемо масову частку Гідрогену у речовині(знову за пропорцією):
маса всієї речовини 1,12 г - це 100%,а
маса Гідрогену 0,16 г________y %,де y=0,16*100/1,12=14,28%(w)
4.А кількість атомів Гідрогену у речовині знаходимо за формулою:
n(Н)=Mr(CxHy)*w(H)/Ar(H)*100%=112*14,28/1*100=16
5.Масова частка Карбону у речовині-це різниця між 100% і масовою часткою Гідрогену,тобто 100-14,28=85,72%
6.Кількість атомів Карбону у речовині знаходимо за типовою формулою,але Ar(C)=12,тобто
n(C)=Mr(C)*w(C)/Ar(C)*100%=112*85,72/12*100%=8
А значить формула речовини:C8H16
- 16.07.2017 21:34