Визначити масу натрий алкоголяту ,що утворюється при взаємодії 6,4 г метанолу з 9,6 г металічного натрію.
- 10.12.2017 23:16
- Химия
Ответы и объяснения 1
2СН3ОН + 2Na = 2CH3ONa + H2
n(Na) = m(Na)/M(Na) = 9,6/23 = 0,42 моль
n(CH3OH) = 6,4/32 = 0,2 моль
Метанол в недостатке, он прореагирует полностью, по нему и считаем.
n(CH3ONa) = n(CH3OH) = 0,2 моль
m(CH3ONa) = n(CH3ONa)*M(CH3ONa) = 0,2*54 = 10,8 г
- 12.12.2017 09:59