Знайдіть радіус кола вписаного в рівнобедрений трикутник,основа якого дорівнює 160 см. а висота,проведена до неї - 60 см
- 08.08.2018 10:37
- Геометрия
Ответы и объяснения 1
Нехай АВС - рівнобедрений трикутник. АС = 160 см - основа, ВН = 60 см - висота проведена до сторони АС.
Знайти: r.
Розв'язання
У рівнобедреного трикутника бічні сторони рівні, тобто AB = BC. Висота ВН, проведена до сторони основи АС ділить основу навпіл, тобто AH = HC = AC/2 = 160/2 = 80 см.
З трикутника ABH ()
За т. Піфагора
см
Радіус вписаного кола:
Відповідь:
- 09.08.2018 07:38