У трикутнику ABC висота BH ділить сторону АС навпіл.Бісектриса трикутника AD дорівнює 15 сантиметрів.Знайдіть довжину бісектриси СЕ цього трикутника ?
- 23.12.2017 04:39
- Геометрия
Ответы и объяснения 1
Розв'язання:
Розглянемо Δ АВС. ВН - висота, ділить сторону АС навпіл, тобто АН = НС, тоді ВН - медіана, а це означає, що Δ АВС рівнобедрений: АВ = ВС, ∠ А = ∠ С.
Розглянемо Δ ABD і Δ CBE.
АВ = ВС як бокові сторони рівнобедреного трикутника,
∠ В - спільний
∠ ВАD = ∠ А /2 (AD -бісектриса), ∠ ВСЕ = ∠С/2 (СЕ - бісектриса) ∠ BAD = ∠BCE
Тоді Δ ABD = ΔCBE - за другою ознакою (за стороною і двома прилеглими кутами.
Це означає СЕ = AD, тобто СЕ = 15 см
- 24.12.2017 08:18