Сума двох сторін трикутника дорівнює 16 см, а кут між ними 120°. Знайдіть меншу з цих сторін, якщо третя сторона трикутника дорівнює 14 см.
- 23.11.2016 19:26
- Геометрия
Ответы и объяснения 1
Одна сторона х, вторая (16-х)
По теореме косинусов
14²=х²+(16-х)²-2·х·(16-х)·сos120° cos 120°=-1/2
196=x²+256-32x+x²+x·(16-x)
x²-16x+60=0
D=256-240=16
x₁=(16-4)/2=6 или х₂=(16+4)/2=10
16-х₁=10 16-х₂=6
Две другие стороны треугольника 6 см и 10 см, меньшая из них 6 см
Ответ. 6 см
- 24.11.2016 03:55