Гіпотенуза прямокутного трикутника дорівнює 26 см, а катети відносяться як 5:12.Знайдіть катети цього трикутника та радіуси вписаного і описаного кола
ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ НОВАЯ УЧИТЕЛЬНИЦА ВСЕ ОЧЕНЬ СЕРЬЕЗНО, А ДР МЕНЯ НЕ ДОХОДИТ ПОЖАЛУЙСТО БЫСТРЕЕЕ
- 19.08.2016 16:49
- Геометрия
Ответы и объяснения 1
Дано: АВС - прямокутний трикутник; ∠С=90°., АВ = 26см.
Знайти:
розв'язання:
Нехай коефіцієнт пропорційності буде х (см), тоді катет ВС - 5х (см), а катет АС - 12 х (см). Гіпотенуза АВ = 26см. За теормею Піфагора складаємо рівняння
Отже, коефіцієнт пропорційности х =2. Катети тоді будуть: BC=5x=5*2=10 см и AC = 12x=12*2=24 см.
Радіус описаного кола дорівнює половині гіпотенузи
А радіус вписанного кола
Відповідь:
- 20.08.2016 00:26