А)Периметр прямокутного трикутника дорівнює 36 см, а різниця між катетами - 3 см. Знайдіть гіпотенузу трикутника.
б)Бісектриса прямого кута прямокутного трикутника ділить гіпотенузу на відрізки 20 і 15 см. Знайдіть катети трикутника.
- 27.08.2017 12:23
- Геометрия
Ответы и объяснения 1
А). х - один із катетів, звідси інший - х+3, звідси гіпотенуза становить 33-2х.
За т. Піфагора: x^2+x^2+6x+9=1089-132x+4x^2
-2х^2+138x-1080=0
x^2-69x+540=0
x=60 - не задовільняе задачу. х=9 (см). - один із катетів.
Звідси гипотенуза становить: 33-18=15 (см.)
б). Нехай один катет становить х см, а інший - у см.
Звідси за властивістю бісектриси і теореми Піфагора маємо систему рівнянь:
35^2=x^2+y^2
20/x=15/y
x=20y/15=4y/3
1225=16y^2/9+y^2
25y^2/9=1225
y=корінь із 1225*9/25=35*3/5=7*3=21 (см.)- один із катетів.
х=4*21/3=4*7=28 (см.) - інший катет.
- 28.08.2017 06:48