А) Периметр рівнобедроного трикутника дорівнює 128 см, а його висота опущена на основу, дорівнює 32 см. Знайдіть основу трикутника.
б) Бічна сторона і висота рівнобедреного трикутника,яка проведена до основи, відносяться,як 5:4. Обчисліть периметр трикутника,якщо його основа дорівнює 12 см.
- 27.12.2016 14:28
- Геометрия
Ответы и объяснения 2
2) Пусть дан треугольник АВС: АВ=ВС, Обозначим АВ=ВС= 5х, тогда высота ВК= 4х.
АК=КВ=6 см
По теореме Пифагора из прямоугольного треугольника АВК: (5х)²=(4х)²+6²
25х²-16х²=36, 9х²=36,х²=4,х=2
Значит АВ=ВС=10 см.
Р=АВ+ВС+АС=10+10+12=32 см.
1) Пусть дан треугольник АВС:
АВ=ВС,
Обозначим АС=2х, тогда АВ=ВС=(128-2х):2=64-х
АК=ВК=х
По теореме Пифагора из прямоугольного треугольника АВК:
АВ²=АК²+ВК²,
(64-х)²=х²+32²,
128х=64²-32²,
128х=(64-32)·(64+32),
128х=32·96,
4х=96,
х=24,
значит АС=48 см, АВ=ВС=(128-48)/2=40
Ответ. стороны треугольника 40, 40, 48
- 29.12.2016 22:40