Катети прямокутного трикутника дорівнюють 3 см і 4 см. Паралельно гіпотенузі проведено пряму, яка ділить даний трикутник на дві частини рівні за площею. Знайти периметр меншого трикутника.
СРоччччнооо
- 27.05.2017 03:38
- Геометрия
Ответы и объяснения 1
S прямоуг.треуг. = 1/2 * произведение его катетов = 1/2 * 3 * 4 = 6
S меньшего треуг. = 1/2 * S треуг. = 1/2 * 6 = 3
пусть катеты меньшего треуг. x и y
эти треуг.подобны => x : y = 3 : 4
4x = 3y
S меньшего.треуг. = 1/2 * x * y = 3
x*y = 6
x = 6/y
4*6/y = 3y
8 = y^2
y = 2корень(2)
x = 3/корень(2)
гипотенуза = корень(x^2+y^2) = корень(9/2+4*2) = корень((16+9)/2) = 5/корень(2)
P = x+y+гипотенуза = 3/2 * корень(2) + 2корень(2) + 5/2 * корень(2) = 6корень(2)
- 28.05.2017 06:16