Дано точки
А(-8;-2), B(-4;3), C(-1;-3)
Точка D належить прямій Y=4 та ADперпендикулярнаBC/ Знайти абсцису точки D!!!
- 02.07.2018 13:04
- Геометрия
Ответы и объяснения 1
Розвязок: Шукаємо рівняння прямої BС:
y=(x-x1)\(x2-x1)*(y2-y1)+y1
y=(x-(-4))\(-1-(-4))*(-3-3)+3
y=-2*(x+4)+3=-2x-5
y=-2x-5
Добуток кутових коефіцієнтів перпендикулярних прямих дорівнює -1, тому кутовий коефіцієнт прямої AD:
k=-1: (-2)=1\2
Шукаємо рівняння прямої AD(точка А належить цій прямій):
y=k*x+b -2=1\2*(-8)+b
b=2
y=1\2x+2
Точка D має координати (x;4) і належить прямій AD, тому:
4=1\2*x+2
x=4
Отже, асбциса точки D дорівнює 4
Відповідь 4.
- 03.07.2018 18:42