основи рівнобічної трапеції дорівнюють 15 і 33см, а діагональ ділить її гострий кут навпіл. знайдіть площу трапеції
- 26.07.2017 10:13
- Геометрия
Ответы и объяснения 1
Трапеция ABCD : BC║AD; AB=CD; BC = 15 см; AD = 33 см
AC - биссектриса ⇒ ∠CAD = ∠CAB
∠CAD = ∠BCA - накрест лежащие углы при BC║AD ⇒
∠BAC = ∠BCA ⇒ ΔABC - равнобедренный ⇒ AB = BC = 15 см
Высоты BT⊥AD; CK⊥AD; TK = BC = 15 см ⇒
AT = KD = (AD - TK)/2 = (33 - 15)/2 = 9 см
ΔABT : ∠ATB = 90°; AB = 15 см; AT = 9 см
Теорема Пифагора
BT² = AB² - AT² = 15² - 9² = 144 ⇒ BT = √144 = 12 см
Площадь трапеции
S = 1/2 (BC + AD)*BT = 1/2 (15 + 33)*12 = 288 см²
Площадь трапеции 288 см²
- 27.07.2017 01:46