Гас піднявся по капілярної трубці на висоту 15 мм. Визначте радіус трубки, якщо коефіцієнт поверхневого натягу гасу дорівнює 24ꞏ10–3 Н/м, а його густина – 800 кг/м3.
- 09.04.2020 15:14
- Физика
Ответы и объяснения 1
Ответ:
h = 2·σ / (ρ·g·r)
Радиус капилляра из формулы:
r = 2·σ / (ρ·g·h)
r = 2·24·10⁻³ / (800·10·15·10⁻³) = 0,4·10⁻³ м или 0,4 мм
- 25.06.2020 06:40