На прямолінійний провідник довжиною 0,4 м, що знаходяться в однорідному магнітному полі з індукцією 0,5 мТл, діє сила 0,12 мН. Визначте кут між напрямом струму в провіднику та напрямом ліній магнітної індукції, якщо сила струму в провіднику дорівнює 1,2 А.
- 24.04.2017 19:08
- Физика
Ответы и объяснения 1
Дано:
L = 0,4 м
I = 1,2 A
В = 0,5 мТл = 0,5·10⁻³ Тл
F = 0,12 мН = 0,5·10⁻³ Н
_________
α - ?
На проводник с током в магнитном поле действует сила Ампера:
F = B·I·L·sin α
отсюда
sin α = F / ( B·I·L)
sin α = 0,12·10⁻³ / (0,5·10⁻³ ·1,2·0,4) = 0,5
α = 30°
- 25.04.2017 00:06