Замкнуте коло складається з джерела струму в реостата з'єднаних послідовно.В колі проходить струм І0= 0.5А.Якщо опір реостата зменьшити в 4 рази ,сила струму зростає в 2 рази .Якою буде сила струму в колі ,якщо опір реостата зменшити до нуля?
- 13.10.2017 21:52
- Физика
Ответы и объяснения 1
2 * I₀ = ε / (R/4 + r) - (2)
2-е разделим на 1-е
2 = (R + r) / (R/4 + r) => 2 * (R/4 + r) = R + r => R/2 + 2*r = R + r
R = 2*r / 3
I₀ = ε / (2*r / 3 + r) = 3*ε / (5*r)
r = 3*ε / (5*I₀)
Если R = 0 => ток короткого замыкания
Iкз = ε / r = ε / (3*ε / (5*I₀)) = ε * 5*I₀ / (3*ε) = 5*I₀ / 3 = 5 * 0,5 А / 3 ≈ 0,8 А
- 14.10.2017 23:49