Як МОЖНА СКОРІШЕ...................
1. На заряджений електроскоп направили γ – промінь. Які зміни будуть відбуватися в цьому випадку? Відповідь пояснити.
2. Активність препарату Торію на початку досліду становила 240Бк. Якою стане активність цього препарату, коли розпадеться 25% радіоактивних атомів? Визначити початкову кількість радіоактивних атомів, якщо період піврозпаду 26 годин.
4 рівень: Під час радіоактивного розпаду одного ядра Урану – 239 випромінюється енергія 3,2.10-11Дж. Якою масою кам’яного вугілля можна замінити 8Г Урану? Питома теплота згоряння кам’яного вугілля 30МДж/кГ.
- 20.05.2018 22:59
- Физика
Ответы и объяснения 1
ультрафиолет солнечного света ионизирует воздух, что приводит к утечке заряда и уменьшению угла отклонения листков электроскопа
2)
активность падает синхронно с количеством вещества по експоненциальному закону
если масса M = M0*2^(-t/T) то и Активность А = А0*2^(-t/T)
A = A0*M/M0 = 240Бк * 3/4 = 180 Бк
N - количество атомов
N=интеграл[0;беск] A(t) dt = интеграл[0;беск] А0*2^(-t/T) dt =
=интеграл[0;беск] А0*e^(-t*ln(2)/T) dt = A0*T/ln(2) = 240*26*60/ln(2) = 540145
4)
8 г урана содержит 8/238 * Na атомов и выделит W= 8/238 * Na * 3,2.10-11Дж
Q = m* q - тепло выделившееся при сгорании угля
Q = W - энергия выделившаяся при сгорании угля приравнивается к энергии выделяемой при ядерной реакции 8 г урана 235
m = W/q = 8/238 * 6*10^23 * 3,2.10-11/ (30*10^6) = 21512,60504 кг ~ 21,5 т
- 21.05.2018 21:07