Визначте густину газу в колбі газонаповненої електричної лампи розжарювання ,якщо молекули газу чинять на стінку колби тиск p=8*10^4 Па, а середня квадратична швидкість поступального руху молекул v кв=500м/c.
- 13.07.2017 18:49
- Физика
Ответы и объяснения 1
Уравнение состояния
p=nkT
Для одной частицы массы m0
m0*V^2=3kT, kT=m0*V^2/3. Отсюда
p=1/3*n*m0*V^2, т.е. 3p=ρV^2,
ρ=3p/V^2=3*8*10^4/(25*10^4)kg/m^3~1 kg/m^3.
- 15.07.2017 00:34