Середня відстань між центрами
Землі та Місяця дорівнює 60 земним радіусам, а маса Місяця у 81 раз менша від маси Землі. В якій точці на прямій, що з’єднує їхні центри, тіло буде притягуватися до Землі і до Місяця з однаковими силами?
- 13.12.2017 19:09
- Физика
Ответы и объяснения 1
В искомой точке, находящейся на расстоянии x от центра Земли
GM/x² = Gm/(60r - x)²
GM(60r - x)² = Gmx²
√GM(60r - x) = xGm
x = 60r√GM/(√GM+√Gm) = 60r√M/(√M + √m)
M = 81m
x = 60r9√m/√m(1 + 9) = 60r9/10 = 54r = 345600 км
- 14.12.2017 14:45