на дифракційну гратку, яка містить 50 штрихів на 1мм, нормально падає монохроматичне світло. відстань між центральним максимумом і максимумом 2-го порядку =15мм. знайдіть довжину світлової хвилі, якщо відстань від гратки до екрана = 25 см
- 24.04.2017 06:13
- Физика
Ответы и объяснения 1
Дано:
N = 50
s = 1мм
h = 15 мм
k = 2
L = 25 см
Знайти: ∧ - ?
d*sinφ = k*∧
∧ = d*sinφ / k = s*h / N*k*l = 10^-3 м * 15 * 10^-3 м / 50*2*25*10^-2 = 600 нм
sinφ = h / l
d = s / N
- 25.04.2017 04:35