Краплі рідини відриваються від кінця трубки в момент, коли сила тяжіння, яка діє на краплю, стає рівною силі поверхневого натягу, яка діє на периметр, що обмежує поверхню краплі. Обчисліть поверхневий натяг спирту, якщо з трубки впало n=100 крапель, загальна маса яких m=0,71 г. Діаметр трубки 1 мм.
- 06.07.2018 15:47
- Физика
Ответы и объяснения 1
Дано:
m=0,71г або 0,00071кг
D=1мм або 0,001м
n=100крапель.
Знайти:
σ-?
Розв*яок
Fповерхневого натягу=Fтяж
m(кр)=0,00071/100=0,0000071кг
F=mg
F=0,0000071*10
F=0,000071H - сила поверхневого натягу
l=πD
l=3,14*0,001м
l=0,00314м
σ=F/l
σ=0,000071H/0,00314
σ≈0,0226
або
Відповідь: поверхневий натяг спирту = 22,6*10(у мінус третьому степені)
- 07.07.2018 03:11