Знайти перший член геометричної прогресії, якщо b4+b7= 18 і b5-b6+b7= 12.
Пожаловаться
- 25.09.2018 07:32
- Алгебра
Ответы и объяснения 1
{b1•q^3+b1•q^6=18
{b1•q^4–b1•q^5+b1•q^6=12
{b1•q^3(1+q^3)=18
{b1•q^4(1–q+q^2)=12
{b1•q^3(1+q)(1–q+q^2)=18
{b1•q^4(1–q+q^2)=12
1+q
----- = 1,5
q
1+q=1,5q
0,5q=1
q=2
b1=18/q^3(1+q^3) = 18/(8•9) = 1/4
{b1•q^4–b1•q^5+b1•q^6=12
{b1•q^3(1+q^3)=18
{b1•q^4(1–q+q^2)=12
{b1•q^3(1+q)(1–q+q^2)=18
{b1•q^4(1–q+q^2)=12
1+q
----- = 1,5
q
1+q=1,5q
0,5q=1
q=2
b1=18/q^3(1+q^3) = 18/(8•9) = 1/4
Пожаловаться
- 26.09.2018 09:15