Відстань між двома пристанями по річці =30 км.Катер проходить цей шлях туди і назад за 2 год 15 хв. Визначте швидкість течії, якщо власна швидкість катера = 27км/год
- 01.04.2018 10:49
- Алгебра
Ответы и объяснения 1
V собств = 27 км/ч V теч.= х км/ч 2 ч 15 мин = 2 1/4 ч = 9/4 ч
S V t
по течен. 30 км 27 + х км/ч 30/(27 + х) км/ч
против теч. 30 км 27 - х км/ч 30/(27 - х) ч
30/(27 + х) + 30/(27 - х) = 9/4 | ·4(27 - x)(27 + x) ≠ 0
120( 27 - x) + 120( 27 + x) = 9(729 - x²)
3240 - 120 x + 3240 + 120 x = 6561 - 9 x²
9 x² = 6561 - 6480
9 x² = 81
x² = 9
x =3(км/ч) - скорость течения.
- 02.04.2018 21:10