За 9 ручок і 4 олівці заплатили 4 грн. 20к. скільки коштує одна ручка і скільки один олівець якщо дві ручки дорожчі за три олівці на 35 копійок?
- 04.05.2018 14:42
- Алгебра
Ответы и объяснения 2
За 9 ручек и 4 карандаша заплатили 4 грн. 20к. Сколько стоит одна ручка и сколько один карандаш, если две ручки дороже трех карандашей на 35 копеек?
х - цена ручки
у - цена карандаша
2х - 3у = 35 |*4
9х + 4у = 420 |*3
8x - 12y = 140
27x + 12y = 1260
сложим
35х = 1400
х = 40 коп
у = (2*40-35):3= 15 коп
Ручка стоит 40 коп., а карандаш - 15 коп.
- 05.05.2018 17:24
х коп-ціна ручки
у коп-ціна олівця
{9х+4у=420
{2х-3у=35 , виконаємо віднімання
7х+7у=385
х+у=55
у=55-х, підставимо значення у в перше рівняння
9х+4(55-х)=420
9х+220-4х=420
5х=200
х=40(коп) - ціна ручки
40*2-35=45(коп) - ціна 3 олівців
45:3=15(коп) - ціна 1 олівця
Відповідь: ціна олівця 15коп,а ціна ручки - 40коп.
- 06.05.2018 14:09