Моторний човен долає річкою відстань між пристанями з А і В за 2 год, а між В і А – за 2 год 30 хв. Визначте, за який час подолає цю відстань пліт.
- 11.05.2018 11:10
- Алгебра
Ответы и объяснения 2
Нехай Х - власна швидкість моторного човна (у відстанях між пристанями за годину), а Y - швидкість течії. Тоді отримуємо систему рівнянь
X + Y = 1/2 = 0,5 X = 0,45
X - Y = 1/2,5 = 0,4 , звідки Y = 0,05
оскыльки плыт власноъ швидкосты не має, то він рухатиметься із швидкістю течії, тобто йому знадобиться 1 / 0,05 = 20 годин.
- 12.05.2018 12:46
Нехай х-швидкість човна, у-швидкість течії.
Виразимо одну величину через іншу.
2(х+у) = 2,5(х-у)
2х+2у=2,5х-2,5у
2,5х-2х=2у+2,5у
0,5х=4,5у
х=9у
t=s/v
t=(2x+2y)/y = (2·9y+2y)/y = 20 (годин)
Відповідь. 20 годин.
- 13.05.2018 10:49