При окисненні 10 мл метанолу було добуто 120 г розчину формальдегіду p(CH3OH=0,8г/см3); W(CH2O)=5%; Визначити вихід продукту реакції
- 06.06.2018 17:40
- Химия
Ответы и объяснения 1
2CH₃OH + O₂ = 2CH₂O + 2H₂O
M (CH₃OH) = 12 + 1·3 + 16 + 1 = 32 г/моль
M (CH₂O) = 12 + 1·2 + 16 = 30 г/моль
V (CH₃OH) = 10 мл = 10 см³
ρ (CH₃OH) = 0,8 г/см³
m (CH₃OH) = ρ·V = 0,8·10 = 8 г
В теорії:
З 2·32 г (CH₃OH) отримують 2·30 г (CH₃OH)
З 8 г (CH₃OH) отримують m₁ г (CH₃OH)
m₁ (CH₃OH) = 8·2·30 / 2·32 = 7,5 г
На практиці:
m₂ (CH₃OH) = m (розчину) · w (CH₂O) / 100 = 120·5/100 = 6 г
Вихід продукту реакції:
η = m₂/m₁ · 100 = 6/7,5 · 100 = 80%
- 07.06.2018 21:27