Кристалогідрат Натрій сульфату маса якого дорівнює 64,4г містить 2 моль кристалізаційної води. Обчисліть кількість молекул води у складі цього кристалогідрату
- 26.12.2017 12:46
- Химия
Ответы и объяснения 1
Дано m Na2SO4 * хH2O=64,4 г
n (H2O) =2 моль
Na2SO4 * хH2O -?
Формулу кристалогідрату запишемо як Na2SO4 * хH2O, з якої бачимо, що на 1 моль Na2SO4 необхідно х моль H2O.
М (Na2SO4)=142 г/моль, М( H2O)=18 г/моль, n= m/ М, m= n*М,
1. Знайдемо масу Na2SO4 в 64,4 г кристалогідрату: m (Na2SO4 * хH2O) - m (H2O) = 64.4-2*18= =28,4 г,
що складає n= m/ М=28,4/142=0,2 моль Na2SO4
2. 0,2 моль Na2SO4 сполучено із 2 моль води, 1 моль Na2SO4 сполучається із х моль води:
0,2 моль Na2SO4 - 2 моль H2O
1 моль Na2SO4 - х моль H2O
х=2/0,2=10 моль H2O
10 моль кристалізаційної води міститься в кристалогідраті Na2SO4 * 10H2O
- 27.12.2017 20:43