Масова частка води в розчині кальцинованої соди 62%. визначити масу соди Na2CO3,яку витратили на добування 5,6 л вуглекислого газу
- 04.06.2018 22:29
- Химия
Ответы и объяснения 1
ω(Н2О) = 62% або 0,62
V(CO2)= 5,6 л
Знайти:
m(NaCO3)-?
1) Знаходимо масову частку соди:
ω(Na2CO3) = 1-0.62 =0,38
2) Знаходимо кількість речовини оксид карбону (IV)
n(CO2) = V/Vm = 5,6 л/22,4 л/моль = 0,25 моль
3) Знаходимо молярну масу соди:
M(Na2CO3) = 106 г/моль
4) Складаємо рівняння хімічної реакції (РХР):
Na2CO3 + 2HCl = 2NaCl + CO2 + H2O
З РХР бачимо, що n(Na2CO3) = n(CO2) = 0.25 моль
5) Знаходимо масу соди
m(Na2CO3)=n(Na2CO3)*M(Na2CO3) = 0,25 моль*106 г/моль = 26,5 г
Можна також знайти масу розчину соди натрій карбонату:
m(p.Na2CO3) = m(Na2CO3)/ω(Na2CO3) = 26,5 г/0,38 = 69,74 г
Відповідь: 26,5 г Na2CO3
- 05.06.2018 17:45