При термічному розкладі 50 г. карбонату двовалентного хімічного елемента утворилось 11,2 л. вуглекислого газу (н.у.). Розрахувати відносну атомну масу елемента. Назвати елемент.
СРОООЧНО! ДАЮ 24 БАЛА!
- 26.02.2018 17:24
- Химия
Ответы и объяснения 1
m(MeCO3)= 50 r
V(CO2) = 11,2 л
Знайти:
Мг(Ме)-?
n(CO2)=V/Vm = 11,2 л/22,4 л/моль = 0,5 моль
МеСО3 = МеО + СО2
З рівняння реакції бачимо,що n(MeCO3)=n(CO2) = 0,5 моль
М(МеСО3) = m/n = 50 г/0,5 моль =100 г/моль
Мг(МеСО3)=М(МеСО3) = 100
Мг(Ме) = 100 - 12- 3*16 = 40
Мг(Ме) = 40 ⇒ Са
Відповідь: 40
- 27.02.2018 22:04