Помогииите
Обчисліть об'єм водню (н.у), що виділиться в результаті взаємодії розчину сульфатної кислоти масою 17.6 г з алюмінієм масою 2.7 г
- 07.09.2017 06:28
- Химия
Ответы и объяснения 1
m (Н2SО4)=17,6 г
m(Аl)=2,7 г
V(H2)-?
Задача на надлишок. n =m/M М (Н2SО4)=98 г/моль
М(Аl)=27 г/моль 1.Знайдемо кількості речовин n(Аl)=2,7/27=0,1 моль
n (Н2SО4)=17,6/98=0,18 моль
Запишемо рівняння реакції
2Аl + 3 Н2SО4 = Аl 2(SО4)3 + 3Н2
2 моль 3 моль 3 моль
По рівнянню співідношення n(Аl): n (Н2SО4)=2:3=1:1,5
по умові 0,1:0,18, значить кислоти потрібно в 1.5 рази більше ніж алюмінію ( алюміній повністю вступить в реакцію)
По рівнянню співідношення n(Аl): n (Н2)=2:3=1:1,5, значить
n (Н2)=1,5 n(Аl)= 0,1*1,5=0,15 моль
V(H2)= n* Vм=0,15*22,4=3,36 л водню виділиться
- 08.09.2017 07:52