До суміші масою 20 г, що складається з порошків магнію та силіцію, добавили розбавлену хлоридну кислоту, узяту в надлишку. Унаслідок цього виділився водень об’ємом 5,6 л (н. у.), який повністю витратили на відновлення заліза з ферум(ІІ) оксиду.
1. Обчисліть масову частку (%) магнію в суміші.
2. Обчисліть масу (г) заліза, яке відновили з його оксиду
- 11.04.2018 07:35
- Химия
Ответы и объяснения 1
Пишемо реакцію з магнієм
Mg + 2HCl = MgCl2 + H2
Рахуємо кількість речовини водню
n = V / Vm = 5.6 / 22.4 = 0.25 моль
За рівнянням реакції кількість речовини магнію така ж як і кількість речовини водню, тобто 0.25 моль
Рахуємо масу магнію
m = n * M = 0.25 * 24 = 6 г
Ну і рахуємо масову частку магнію у суміші
w = m(Mg) / m(суміші) = 6 / 20 = 0.3 або 30%
Пишемо раступну реакцію
FeO + H2 = Fe + H2O
Ми знаємо, що водню виділилось 0.25 моль
За рівнянням реакції заліза утворилось стільки ж
Рахуємо масу заліза
m = n * M = 0.25 * 56 = 14 г
- 12.04.2018 02:34