Обчисліть та скажіть об'єм водню(н.у.) який виділиться при дії надлишку металічного натрію на гліцерин масою 32,2 г.
Допоможіть будь ласка даю 99 балів
- 07.01.2018 06:21
- Химия
Ответы и объяснения 1
CH2CHCH2(OH)3 = 32.2 r
Знайти:
V(H2) - ?
M(глицерола) = 92 г/моль
n(глицерола) = m/M = 32.2 г/92 г/моль = 0,35 моль
CH2-OH CH2-ONa
| |
2CH-OH + 6Na ⇒ 2CH-ONa + 3H2↑
| |
CH2-OH CH2-ONa
Из УХР следует, что n(H2)=1,5n(глицерола)
n(H2) = 1,5*0,35 моль =0,525 моль
Vm =22,4 л/моль
V(H2) = n*Vm
V(H2) = 0,525 моль*22,4 л/моль =11,76 л
Ответ: 11,76 л
- 08.01.2018 18:28