Для засолювання огірків застосовують розчин солі з масовою часткою 6%. Яку масу солі та води треба взяти, щоб приготувати такий розчин масою 2 кг? Варіант 4: Виготовили розчин цукру масою 120 грам з масовою часткою цукру 0,2%. Обчислити масу цукру та води у цьому розчині. Варіант 5: Обчисліть масу гашеного вапна (Ca(OH)2), що міститься в розчині об"ємом 600 мл з масовою часткою речовини 15%, якщо його густина - 1, 1 г/мл. Варіант 6: До розчину хлоридної кислоти об"ємом 120 мл з масовою часткою 4% і густиною 1,02 г/мл, долили воду об"ємом 100мл. Яка масова частка кислоти в утвореному розчині?
- 11.05.2017 21:32
- Химия
Ответы и объяснения 1
маса солі= 2000*0.06 = 120 гр
маса води= 2000-120=1880 гр
маса розчину 120 гр
маса цукру= 120*0.002=0.24 гр
маса води= 120-0.24=
маса розчину гашеного вапна = 600*1.1= 660 гр
маса вапна= 660*0.2= 132 гр
маса розчину= 120*1.02=122.4 гр
речовини = 122.4*0.04=4,896 гр
маса по доливанню води= 122.4 + 100= 222.4
процентова концентрація по доливанню= 4.896/222.4=0,022 % (нагадую що маса речовини незмінна, як було 4.896 так і залишилосб, це логічно)
- 12.05.2017 22:01