Суміш калій хлориду і калій нітрату масою 17,55 г розчинили у воді і додали розчин арґентум нітрату, внаслідок чого випав осад масою 14,35 г. Визначте масові частки солей у початковій суміші.
- 07.07.2017 16:39
- Химия
Ответы и объяснения 1
m(суміші) = 17,55 г
m(AgCl) = 14.35 r
Знайти:
ω(KCl) =?
ω(KNO3)=?
M(AgCl) = 143.5 г/моль
n(AgCl) = m(AgCl)/M(AgCl)
n(AgCl) = 14,35 г/143,5 г/моль = 0,1 моль
KCl + AgNO3 = AgCl↓ + KNO3
З рівняння реакції слідує, що n(KCl)=n(AgCl). тобто
n(KCl) = 0.1 моль
M(KCl) = 74.5 г/моль
m(KCl) = n(KCl)*M(KCl)
m(KCl) = 0,1 моль*74,5 г/моль = 7,45 г
ω(KCl) = 7,45 г/17,55 г*100% = 42,45%
ω(KNO3) = 100%-42.45% = 57,55%
Відповідь: 42,45% KCl та 57,55% KNO3
- 08.07.2017 18:20