Яка маса кислоти утвориться при взаємодії фосфор (5) оксиду з 14.2 г води?
- 28.09.2017 00:29
- Химия
Ответы и объяснения 2
m(H2O)=14.2 g
P2O5
----------------------
m(H3PO4)-?
14.2 X
P2O5+3H2O--2H3PO4 M(H2O)=18 g/mol . M(H3PO4)=98 g/mol
3*18 2*98
14.2 / 54 = X/196
X=51.54 г
ответ 51.54г
- 28.09.2017 00:50
m(H2O) = 14,2 г
Знайти:
m(H3PO4)=?
М(Н3РО4) = 98 г/моль
М(Н2О) = 18 г/моль
n(H2O) = m(H2O)/M(H2O) = 14,2 г/18 г/моль = 0,788889 моль
Р2О5 + 3Н2О = 2Н3РО4
З рівняння хімічної реакції (РХР) слідує, що n(H3PO4)=2/3n(H2O)
n(H3PO4) = 2/3*0,788889 моль ≈ 0,526 моль
m(H3PO4) = n(H3PO4)*M(H3PO4)
m(H3PO4) = 0,526 моль*98 г/моль = 51,54 г
Відповідь: 51,54 г
- 29.09.2017 23:30