Виведіть формулу одноатомного насиченого спирту якщо масова частка Карбону в ньому становить 37,5%, Гідрогену-12,5%, а Оксигену-50%. Дайте назву спирту
- 16.04.2017 11:48
- Химия
Ответы и объяснения 1
w(C)=37,5% = 0,375
w(H)=12,5% = 0,125
w(O) =50% = 0,5
___________
Формула речовини -?
Розв" язання:
Візьмемо масу спирту...припустимо - 100 г
w(E -елементу) = m(E) / m (сполуки);
m(Е) = m (сполуки) х w (Е)
m(C) = 100 x 0,375 = 35,7 г
m(H)=100 х 0,125 = 12,5 г
m(O)=100 х 0,5 = 50 г
γ = m /М
γ(C) = 35,7/12 = 3 г/моль
γ(H) = 12,5/1 = 12,5 ≈13 г/моль
γ(O) = 50/16 = 3 г/моль
γ(C): γ(H) : γ(O) = 3 :13: 3. Ділимо вираз на 3 - отримали 1 : 4 : 1
Отримали формулу одноатомного спирту - СН₃ОН
- 17.04.2017 00:17